Szakdolgozat/diplomaterv/szakmai gyakorlat lehetőség Drezdában

A 2020-as naptári évben is van lehetősége 4 szakdolgozatot/diplomatervet író, ill. szakmai gyakorlatot végző hallgatónak (a Közlmérnöki és Járműmérnöki Karról) személyenként 2 hónapot eltölteni Drezdában a Hochschule für Technik u. Wirtschaft meghívására. A diplomát magyarul kell írni, és a BME-n magyarul megvédeni. Konzulenst itteni tanszék biztosít. Nyelvtudást (angol v. német) igazolni kell.  400 Euro a havi DAAD ösztöndíj, aminek nagy része a szállásra fizetendő. A ki-és visszautazást a hallgató fizeti.

Időbeli lehetőségek:

• bármelyik 2 hónap a naptári év folyamán (2020), tehát nyáron is, amikor oktatási szünet van;
  • lehet 2×1 hónapot is választani;
  • esetleg 1 hónapra is redukálható az egyéb tanulmányi kötelezettségek miatt;
  • a vonatkozó hónap 1-jén kell kiérkezni, és a hónap végén hazajönni.

Szálláslehetőség a nagyon kényelmes, centrumban lévő Int. Gaestehausban, ahol lakások vannak konyhával, fürdőszobával, WC-vel.

A szakdolgozat/diplomaterv megkezdése is rugalmasabban kezelhető, korábban is annál, mint amikor a hallgató fölveszi a tervezés tárgyat, lehet odakint erre előzetesen is fölkészülni. A szakmai gyakorlat bármelyik szemesztert követheti, amit a hallgató saját maga intéz kiutazása előtt.

További információkért és formanyomtatványokért keresse:

dr.Legeza Enikő c.e.tanárt
St ép- IV.em 418, Tel:463-1037.
legeza.eniko@mail.bme.hu